29. december 2025 – 1. januar 2026
štiridnevni izlet • avtobus
Letos se v pričakovanju novega leta ponovno odpravljamo v Srbijo, kjer se bomo spet prepuščali najrazličnejšim okusom pestre ponudbe jedi in pijač, ob tem pa spoznavali še pomembne osebnosti iz srbske zgodovine, malo etnologije, zavarovana območja narave in pogled na mesto Beograd z malo drugačnega zornega kota. Vsega po malem za vse, predvsem pa odkrivanje manj znanih krajev s pristnim humorjem lokalnega vodnika in Silvestrovanje ob odlični domači hrani in zabavi.
VSA MESTA SO ZASEDENA!
- PROGRAM
- CENA
- PRIJAVA
- ZEMLJEVID POTI
1. dan: 29. 12. 2025
Odhod iz Slovenije preko Slavonije do severnih obronkov Fruške gore, kjer se bomo ustavili na posesti Verkat, kjer bomo ob odličnem kosilu okušali tudi njihova odlična vina. Sledila bo kratka vožnja do Sremskih Karlovcev, kjer se bomo sprehodili po mestnem središču in obiskali Muzej Kuglofa in izvedeli, kako se naredi ta odlična in znana sladica. Pot bomo nadaljevali do obrobja Sremskih Karlovcev, kjer bo večerja in prenočevanje v Etno vasi Markovi konaci.
2. dan: 30. 12. 2025
Po zajtrku se bomo odpeljali do mesta Idvor na drugem bregu Donave in spoznali življenje in delo Mihajla Pupina, svetovno znanega izumitelja, ki je s pomočjo svoje slave in poznanstev po 1. svetovni vojni ob novih državnih razmejitvah odločilno pripomogel k ohranitvi nekaterih slovenskih ozemelj. Pot nas bo nato vodila proti jugu, kjer bomo ponovno prečkali Donavo in si v Smederevu ogledali trdnjavo iz 15. stoletja, ki je imela zaradi svoje strateške lege v zgodovini izredno pomembno vlogo. V Smederevu se bomo zadržali še nekaj časa, saj se bomo po ogledu trdnjave najprej odpravili na kosilo z značilnimi ribjimi jedmi, kasneje pa si bomo ogledali še lokalno pivovarno Crow brewery in seveda njihovo pivo tudi poskusili.
Pot nas bo nato vodila do vasi Barajevo, kjer bomo obiskali lokalnega lončarja, ki izdeluje značilno srbsko keramiko. V “Grnčariji Minčić” si bomo ogledali izdelavo glinenih izdelkov, po želji se boste v tej spretnosti lahko preizkusili tudi sami. Dan bomo zaključili v Hotelu Sučević, kjer bomo najprej imeli degustacijo različnih vrst žganja, ob večerji pa bo poskrbljeno tudi za živo glasbo. Prenočevanje v Hotelu Sučević.
3. dan: 31. 12. 2025
Po zajtrku se bomo odpeljali do Beograda, kjer se bomo vkrcali na ladjico in odšli na razgledno vožnjo po Savi in Donavi in si Beograd ogledali z malo drugačne perspektive. Sledila bo vožnja do Posebnega naravnega rezervata Zasavica. Tam si bomo privoščili kosilo in se nato z električnimi vozili odpravili na ogled posesti, kjer gojijo stare pasme domačih živali: balkanskega osla, prašiča mangulico, domačega gorskega konja in podolsko govedo.
Po ogledu se bomo odpeljali v hotel v Sremsko Mitrovico, kjer bo nekaj prostega časa za počitek in pripravo na novoletni večer, ki ga bomo preživeli v Etno zdaniju “Zmaj od Noćaja”. Tam nas bodo pogostili z domačo hrano in večer popestrili z živo glasbo. V prijetnem okolju bomo leto 2026 pričakali v družbi gostiteljev – družine Čupić, neposrednih potomcev Zmaja od Noćaja, legendarnega borca v I. srbski vstaji proti Turkom v 19. stoletju.
4. dan: 1. 1. 2026
Po poznem zajtrku se bomo iz Sremske Mitrovice odpeljali proti Ljubljani, kamor bomo prispeli v popoldanskih urah.
Avtorica programa: © Janja Benedik, 2025.
Vodenje: Janja Benedik in Pavle Pavlović.
Organizator in izvajalec programa: © naTOURa, Janja Benedik s. p., 2025-26.
Splošni pogoji poslovanja so sestavni del programa.
Cena na osebo je odvisna od števila prijavljenih oseb:
- 15-16 oseb: 500,00 €,
- 17-18 oseb: 475,00 €,
- 19-20 oseb: 450,00 €,
- 21-22 oseb: 430,00 €,
- 23-24 oseb: 420,00 €,
- 25 oseb: 400,00 €.
PLAČILO JE MOŽNO V VEČ OBROKIH!
CENA VKLJUČUJE:
- 3 x polni penzion (zajtrk, kosilo, večerja),
- prevoz s turističnim avtobusom po programu in vsi pripadajoči stroški,
- vožnja z ladjico po Donavi,
- vodstvo slovenskega vodnika z licenco TZS,
- vodstvo srbskega vodnika z licenco,
- pripravo in organizacijo potovanja.
DOPLAČILA PO ŽELJI:
- enoposteljna soba: 70,00 €,
- Zavarovanje odpovedi potovanja pri Zavarovalnici Triglav,
- Zavarovanje potovanja v tujino.
OBVEZNA DOPLAČILA:
- vstopnina v Muzej Kuglofa in prikaz izdelave, vstopnina v Muzej Mihajla Pupina, vstopnina v trdnjavo Smederevo, ogled keramične delavnice in izdelava izdelkov, vstopnina in ogled posesti Zasavica, degustacija vina in piva, praznična novoletna večerja: 100,00 € na osebo.
CENA NE VKLJUČUJE:
morebitne dodatne vstopnine, hrane in pijače oziroma vse, kar ni navedeno v programu.

